Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były bramkarz Manchester City i reprezentacji Anglii, David James po raz kolejny stanął w obronie bramkarza Obywateli, Claudio Bravo.

Chilijski bramkarz zastąpił w bramce City uwielbianego w Manchesterze Joe Harta, który został wypożyczony do Torino i często zmaga się z ogniem krytyki.

James uważa jednak, że jest ona mocno przesadzona.

– Myślę, że gdyby ktoś na samym początku zapytał mnie czy odejście Harta i pozyskanie Bravo było dobrą decyzją, odpowiedziałbym: Nie,  ponieważ Joe nie dostał szansy, aby udowodnić, że nie jest wystarczająco dobry aby grać w zespole Pepa. Chciałbym jednak wrócić do tego, do czego dąży Pep – stylu gry. On jest bardzo wierny swoim przekonaniom i wciąż robi to, w co wierzy, mimo dużej krytyki.

– Jeśli spojrzymy na mocne strony Bravo w porównaniu do Joe Harta, to myślę, że Joe ma różne zalety, które ma też Bravo. Największą siłą Bravo jest jednak jego umiejętność gry nogami. Jest w tym bardzo, bardzo, bardzo dobry.

– Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że Claudio Bravo robi to, czego chce trener i jest w tym lepszy niż ktokolwiek inny, logiczne jest dlaczego Joe nie gra. Poza tym trzymanie Joe w klubie jako numer dwa nie miałoby żadnego sensu.

– Tak, Bravo jest nadmiernie krytykowany. Niestety tak to działa – przekonałem się o tym sam. Na bramkarza zawsze spada największa krytyka, kiedy padają gole.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj