Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Martin Demichelis, ma poważne problemy. Nie chodzi jednak wcale o jego ostatnią formę na boisku, a o złamanie regulaminu FA.

Argentyńczyk jest podejrzany o obstawianie meczów. Do nielegalnej w zawodowym futbolu bukmacherki miało dojść w styczniu bieżącego roku.

Według stanowiska Football Association, stoper drużyny z Etihad Stadium popełnił 12 wykroczeń przeciwko regule E8, mówiącej, że uczestnik zawodów nie może pośrednio lub bezpośrednio brać udziału w zakładach dotyczących meczów, transferów, zmian menadżerów, wyjściowych jedenastek itp. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, 35-latek ma tydzień na wyjaśnienie sprawy.

– Zawodnik Manchesteru City, Martin Demichelis, jest oskarżany o złamanie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich.

– Twierdzi się, że popełnił 12 naruszeń przeciwko regule E8, związanych z meczami piłkarskimi pomiędzy 22 a 28 stycznia.

– Piłkarz może odpowiedzieć na zarzuty do 5 kwietnia, do godziny 17. 

Na razie nie wiadomo, jaka kara spotka Demichelisa. Niemal pewna jest kara pieniężna, chociaż i w tym wypadku przepisy nie są jednolite. Dla przykładu: za podobne wykroczenie Andros Townsend musiał zapłacić 18 tys. funtów, Dan Gosling- 30 tys. funtów, a James Demetriou jedynie 700 funtów.  

Uważa się, że przewinienie defensora nie odnosi się do Manchesteru City. Klub zapobiegawczo nie komentuje sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj