Kevin De Bruyne
fot. www.mancity.com

Rozgrywający Manchesteru City i reprezentacji Belgii, Kevin De Bruyne uważa, że ??propozycje FIFA, aby co dwa lata organizować turniej Mistrzostw Świata, nie jest złym pomysłem.

Członkowie FIFA prowadzili w ostatnim czasie dyskusje, (aby skrócić okres pomiędzy turniejami z czterech do dwóch lat) z byłym trenerem Arsenalu, Arsene Wengerem ? szefem globalnego rozwoju piłki nożnej FIFA prowadzącym grupę doradców technicznych omawiających harmonogram męskiej piłki nożnej.

Tego typu zmiany spowodowałyby konieczność rozgrywania większej liczby spotkań, ale De Bruyne wierzy, że pomysł ten może być trafny, jeśli gracze otrzymają odpowiedni okres odpoczynku i regeneracji.

? Na początku sezonu spotkaliśmy się z przedstawicielami FIFA i Arsene Wengerem, który wyjaśnić nam, co chcą zrobić. Aby zrobić coś takiego, federacje wszystkich krajów, a także UEFA i FIFA muszą ze sobą współpracować. Położyłem nacisk na drugą kwestię: Powiedziałem, że kluczowe jest zachowanie dla nas ? graczy okresu odpoczynku na koniec sezonu. Pomysł sam w sobie nie jest zły, o ile wszyscy będą współpracować ? powiedział De Bruyne.

Źródło: www.belga.be

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj