Kevin De Bruyne
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Kevin De Bruyne uważa, że ma obowiązek dawać przykład swoim kolegom z drużyny, pracując ciężej niż ktokolwiek inny na boisku.

Belg mocno ugruntował swoją pozycję jako jeden z najlepszych pomocników w światowej piłce nożnej od czasu dołączenia do Manchesteru City w 2015 roku, pomagając angielskiemu klubowi w zdobyciu w tym czasie wszelkich możliwych tytułów w Anglii.

W ostatnich latach 30-latek przejął również wyższą rolę w Manchesterze City, zostając mianowany wicekapitanem na początku sezonu 2020-21. Z tą odpowiedzialnością, Belg ma nadzieję, że jego pracowitość (często pomijany atut w jego grze) pozostawi niezatarte wrażenie na młodszych zawodnikach w drużynie.

? Myślę, że ludzie wiedzą, co mogę zrobić z podaniem piłki i swoją kreatywnością. Uważam jednak, że jeśli będę miał zły mecz, nadal będę biegał więcej niż inni i wywierał presję na rywalu. Staram się dawać przykład innym, zwłaszcza teraz będąc starszym zawodnikiem i liderem, na którego ludzie patrzą teraz inaczej niż wcześniej, mówiąc: Jeśli Ty to robisz, to ja też muszę to zrobić. Tak działa to w zespole ? powiedział Belg w nowym filmie dokumentalnym UEFA The Players.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj