Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City nie zwalnia tempa i dalej niczym walec rozjeżdża kolejnych ligowych rywali, czego najlepszym dowodem był wynik meczu z Chelsea Londyn. Choć spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Obywateli 1-0, to różnica klas obu zespołów była kolosalna, co przyznawali nawet piłkarze Antonio Conte. Rewelacyjna forma The Citizens jest złą wiadomością dla pozostałych zespołów z Premier League, które mają świadomość, że nawet po zapewnieniu sobie tytułu mistrzowskiego, drużyna Guardioli nie zamierza zdejmować nogi z gazu.

Pod koniec sezonu Manchester City czekają pojedynki z nisko notowanymi Swanseą, Huddersfield, West Hamem oraz Southamptonem, jednak Ilkay Gundogan podkreśla, że nie należy odpuszczać tych meczów nawet mimo zagwarantowania sobie już wcześniej mistrzostwa Anglii. Niemiec, który był jednym z kluczowych piłkarzy Borussi Dortmund, sięgającej w sezonie 2011/12 po mistrzostwo oraz puchar Niemiec podkreśla, że zespół nie odpuszczał do samego końca, pomimo zagwarantowania sobie 4 kolejki przed końcem 1 miejsca w lidze, co dało efekty w postaci wspaniałej formy piłkarzy, którzy rozbili w finale DFB-Pokal Bayern Monachium aż 5-2.

– Z doświadczenia wiem, że utrata tych 2 czy nawet 5 procent zaangażowania w meczach pod koniec sezonów może nieść złe konsekwencje– stwierdza Gundogan.

– Nie wiem czy dobrze jest wygrywać ligę kilka kolejek przed końcem. Oczywiście chcemy zdobyć mistrzostwo i jeśli to osiągniemy to nie możemy pozwolić sobie na utratę konsekwencji. Rytm to cos czego potrzebujesz w połączeniu z podchodzeniem poważnie do każdego spotkania.

– Dam ci przykład- zbliża się rewanżowe spotkanie z FC Basel i mimo że, wygraliśmy na wyjeździe 4-0 to jednak mamy jeszcze do rozegrania mecz.

– Musisz zawsze starać się podchodzić do meczów na serio. Kiedy wygrywasz mistrzostwo kilka kolejek przed końcem, to łatwo stracić koncentrację na najważniejsze spotkania w Champions League.

– Nie wiem czy będzie to dobra rzecz, zaakceptujemy jednak jeśli tak się stanie.(zapewnienie sobie mistrzostwa kilka kolejek przed końcem)

Zapytany czy oznacza to, że Manchester City będzie starał się utrzymać obecny poziom pomimo zagwarantowania sobie mistrzostwa kraju kilka kolejek przed końcem Niemiec odpowiedział: – Powinniśmy się o to starać- dzięki temu będziemy odpowiednio przygotowani na finały, podczas gdy tytuł będzie już w naszych rękach, a nikt nie będzie już w stanie nam go odebrać.

– Pamiętam jeden sezon w Borussi Dortmund, gdy zapewniliśmy sobie mistrzostwo Niemiec 3 lub 4 kolejki przed końcem. To było bardzo zaskakujące, zważywszy na to, że od kilku lat dominował tam Bayern Monachium.

– Mieliśmy wówczas szansę na złamanie punktowego rekordu Bundesligi, który wynosił 81 punktów. Powiedzieliśmy sobie wtedy, że chcemy pobić ten rekord, mimo że, losy tytułu były już rozstrzygnięte. Staraliśmy się podejść do ostatnich meczów bardzo poważnie, zachowując naszą formę i motywację.

– To dość istotne, by dalej znajdywać motywacje do gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj