Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Chelsea, Antonio Conte pojawił się w sali prasowej, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem z Manchesterem City.

Anotnio Conte o dyspozycji swojego zespołu: – Jestem zadowolony z postawy wszystkich moich zawodników, zarówno tych, którzy grają, jak i tych, którzy byli na ławce rezerwowych lub na trybunach. Atmosfera w zespole jest dobra. Jutro czeka nas naprawdę ciężki mecz i wielki test dla naszego zespołu. Wiemy, że nie będzie łatwo, ponieważ gramy z świetnym zespołem z wielkimi zawodnikami i dobrym pomysłem na futbol.

Antonio Conte o meczu z Manchesterem City: – Na pewno będzie to wielki mecz. W tym sezonie graliśmy także z Arsenalem, Liverpoolem, Tottenhamem i Manchesterem United. W tej lidze każdy mecz jest ciężki, ponieważ rywale są niezwykle silni. To mój pierwszy sezon w Anglii i z niecierpliwością czekam na ten mecz.

Antonio Conte na temat Kevina De Bruyne’a: – Kevin jest fantastycznym zawodnikiem i myślę, że to wielki wstyd, że nie gra aktualnie w naszym zespole. Życzę mu jak najlepiej, ale dopiero po meczu z nami.

Antonio Conte o rywalizacji z Pepem Guardiolą: – Uwielbiam grać wielkie mecze, ale jeszcze nigdy nie miałem wcześniej okazji, aby rywalizować z Pepem Guardiolą. Mam dla niego ogromny szacunek ze względu na jego fantastyczne umiejętności trenerskie. Myślę, że Guardiola ma fantastyczne warunki do pracy w Manchesterze City, zwłaszcza że współpracuje z Aitorem Beguiristainem, którego poznał podczas pracy w Barcelonie. Jutro czeka nas ciężki mecz, który będzie dla nas wielkim testem.

Antonio Conte o sytuacji kadrowej swojego zespołu: – Wszystko wygląda w porządku. Za nim podejmę jednak ostateczną decyzję co do składu, muszę przyjrzeć się jeszcze jednemu, dwóm zawodnikom.