Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Chelsea, Antonio Conte z wielkim respektem wypowiedział się na temat Manchesteru City i trenera Obywateli, Pepa Guardioli.

Trener aktualnych mistrzów Anglii stwierdził, że spodziewa się ciężkiej przeprawy w sobotnim meczu drużyną z Etihad Stadium.

– Mam wielki szacunek do Pepa Guardioli i myślę, że jest najlepszym trenerem na świecie. Lubię oglądać gry Manchesteru City. Każdy trener musi poszukiwać nowych informacji i nowych pomysłów, a następnie próbować wdrażać je zgodnie ze swoją filozofią.

– Wiemy bardzo dobrze, że zespoły Guardioli lubią dominować w grze, mają duże posiadanie piłki i tworzą wiele okazji do zdobycia gola. Guardiola starał się stworzyć drużynę z wieloma technicznymi i twórczymi graczami, aby spróbować wdrożyć swoje pomysły na murawie.

– Manchester City znacząco poprawił się w porównaniu z zeszłym sezonem i osiągnął wiele dobrych rezultatów. Zaczęli dobrze i pełni wiary w swoje umiejętności. Musimy być bardzo czujni, ponieważ Manchester City nie będzie łatwym rywalem.