fot. www.mancity.com

W piątkowy poranek odbyło się spotkanie władz Premier League z przedstawicielami wszystkich klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podczas spotkania poruszono wszystkie możliwe harmonogramy zakończenia sezonu 2019/20, jednak w dalszym ciągu nie podjęto żadnych wiążących decyzji.

W ostatnim tygodniu spekulowano, że część drużyn opowiada się za zakończeniem sezonu do dnia 30 czerwca z powodu obaw o kontrakty zawodników. W przypadku Manchesteru City są to tacy zawodnicy jak David Silva i Claudio Bravo.

Poniżej oficjalne oświadczenie władz Premier League:

? Jesteśmy doskonale świadomi niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą COVID-19, a nasze myśli skupiają się wokół wszystkich osób bezpośrednio dotkniętych pandemią.

? Podobnie jak inne firmy i branże, Premier League i nasze kluby pracują nad możliwymi scenariuszami zakończenia sezonu. Aktywnie współpracujemy z interesariuszami (w tym z partnerami transmisji), a naszym celem jest wznowienie rozgrywek, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne (przy pełnym wsparciu rządu).

? Zdrowie i dobre samopoczucie zawodników, trenerów, menedżerów, personelu klubu i kibiców jest naszym priorytetem, a liga zostanie wznowiona tylko wtedy, gdy pozwolą na to zalecenia medyczne.

? Dzisiejsze zgromadzenie akcjonariuszy było okazją do omówienia możliwych modeli dokończenia sezonu. Naszym celem jest zakończenie sezonu 2019-20, ale na tym etapie wszystkie daty są wstępne, a wpływ COVID-19 wciąż się rozwija.

? W odpowiedzi na pandemię, nasze kluby i zawodnicy zapewnili istotne wsparcie społeczeństwu i NHS i nadal będą to robić po wznowieniu meczów.

Źródło: www.premierleague.com

1 KOMENTARZ

  1. Z jednej strony jestem tak głodny piłki, chciałbym dokończyć sezon, godnie pożegnać Davida na koniec sezonu, walczyć w Lidze Mistrzów, ale z drugiej strony jak mam widzieć to szarogęszenie się kibiców LiVARpoolu po mistrzostwie to mnie chyba krew zaleje :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj