Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

City Football Group (CFG) ogłosiło dzisiaj, że Troyes AC występujący we francuskiej Ligue 2 stał się dziesiątym klubem wchodzącym w skład konsorcjum. Oznacza to ciągłe inwestycje i ekspansję City Football Group w światową piłkę nożną oraz strategię rozwoju klubów, zawodników i akademii oraz dzielenie się wiedzą.

Założony w 1986 roku Troyes AC występuje na mogącym pomieścić 20 400 osób stadionie Stade de l’Aube. Klub wygrał Puchar Intertoto w 2001 roku i był mistrzem Ligue 2 w latach 2014-15. W sezonie 2019-20 klub był bliski awansu do Ligue 1, ale ostatecznie zajął  czwarte miejsce.

CFG zostanie nowym większościowym udziałowcem Troyes AC nabywając udziały należące do poprzedniego właściciela, Daniela Masoniego. Mniejszościowy udział w klubie nabył również francuski biznesmen Maxime Ray, który zasiądzie w zarządzie.

City Football Group ? wiodący na świecie prywatny właściciel i operator klubów piłkarskich, który jest najbardziej znany z posiadania udziałów w Manchesterze City może pochwalić się także sterami w takich klubach jak New York City FC, Melbourne City FC, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu FC, Mumbai City FC i Lommel SK.

? Od jakiegoś czasu interesujemy się francuską piłką nożną i od dawna podziwialiśmy Troyes AC, dlatego cieszymy się, że udało nam się sfinalizować zakup naszego dziesiątego klubu. To kamień milowy dla rozwoju City Football Group, który pokazuje, w jaki sposób nasz model dostosowuje się i rozwija w stosunkowo krótkim czasie ? powiedział Ferran Soriano, prezes City Football Group.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments