Leo Messi
fot. www.goal.com

Hiszpański dziennikarz piłkarski, Guillem Balague uważa, że Chelsea może włączyć się do rywalizacji o zakontraktowanie Lionela Messiego, kiedy ten zdecyduje się na odejście z Barcelony po zakończeniu sezonu 2020/21.

Messi próbował odejść z Barcelony podczas letniego okienka transferowego, ale ostatecznie w związku  zwariowaniami dotyczącymi klauzuli w jego kontrakcie, postanowił pozostać w katalońskim klubie.

Kontrakt Messiego z drużyną dowodzoną przez Ronalda Koemana wygasa jednak w czerwcu przyszłego roku i będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu. Manchester City uważany jest za faworyta do zakontraktowania 33-latka, ale Balague twierdzi, że Chelsea może stanowić poważną konkurencję dla The Citizens.

– Chelsea z pewnością będzie walczyć o transfer, kiedy Messi wypełni swój kontrakt. Argentyńczyk będzie mógł zostać zakontraktowany bez kwoty odstępnego, więc Chelsea na pewno znajdzie odpowiednie fundusze – stwierdził Balague na swoim kanale YouTube.

Messi strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty w 11 występach dla Barcelony w obecnym sezonie, a podczas całej swojej kariery strzelił 640 goli w 742 występach dla katalońskiego klubu we wszystkich rozgrywkach.

Źródło: Guillem Balague