Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Wieloletni kapitan Manchesteru City jest pewien, że jeszcze przed końcem trwającego sezonu podpisze nową umowę z Obywatelami.

Belg przez większość sezonu zmagania swoich kolegów z drużyny oglądał bądź to z wysokości trybun, bądź z ławki rezerwowych. We wszystkich meczach ligowych i pucharowych 33- letni defensor mistrzów Anglii na boisku zameldował się jedynie 20 razy. Jego obecna umowa z klubem wygasa w czerwcu bieżącego roku, co mogłoby oznaczać zakończenie 11- letniej przygody z klubem z Etihad Stadium.

Pomimo jeszcze nie do końca wyjaśnionej sytuacji, reprezentant Belgii wypowiedział się na temat swojej przyszłości i z przekonaniem stwierdził, że w sezonie 2019/20 ponownie ubierze koszulkę z herbem Manchesteru City na piersi.

Kompany:

– O tak, będę grał w przyszłym sezonie. Jestem teraz częścią jednej rodziny, więc zajmiemy się tą sytuacją jak na rodzinę przystało. Możemy się z tym zgadzać lub nie, nie zmieni to moich relacji z klubem, ale nie to jest w tej chwili najważniejsze. Jedno jest pewne, będę dalej grał i postaram się pomóc drużynie w zdobyciu jeszcze większej ilości trofeów.

– Kiedy zbliżasz się do zmierzchu kariery cieszysz się tym co robisz dwa razy więcej i ja to właśnie robię. Naprawdę cieszę się każdą chwilą spędzoną na boisku i z drużyną. Mam duże doświadczenie i staram się je przekazać młodszym kolegom z drużyny, szczególnie w takich chwilach, gdy ważą się losy mistrzostwa kraju. Ostatni sezon i ostatni tytuł nie jest tym, do czego powinniśmy się odwoływać, ale te pozostałe dwa, w których musieliśmy wygrać każdy następny mecz, by móc marzyć o mistrzowskiej koronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj