Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kierownictwo Borussii Dortmund ma już dość niepewności dotyczącej przyszłości Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

Reprezentant Gabonu od kilku miesięcy łączony jest z odejściem z westfalskiego klubu i do niedawna wydawało się, że trafi do Paris Saint-Germain lub chińskiego Tianjin Quanjian.

Ostatecznie PSG wycofało się z walki o zakontraktowanie króla strzelców Bundesligi ze względu na jego wysokie oczekiwania płacowe, a Chińczycy skupili się na pozyskanie napastnika 1. FC Köln, Anthony’ego Modeste’a.

W ostatnich dniach mówiło się o zainteresowaniu Aubameyangiem ze strony Milanu, Manchesteru United oraz Manchesteru City. W każdym przypadku brakuje jednak konkretów.

Kontrakt 28-latka z Borussią Dortmund obowiązuje do końca czerwca 2020 roku i według informacji przekazanych przez SportBild, Dortmundczycy planują skorzystać z tego prawa, stawiając Aubameyangowi ultimatum.

Dotychczas zdobywca Pucharu Niemiec w sezonie 2016/17 był skłonny rozważyć sprzedaż napastnika przy odpowiedniej ofercie finansowej. Upływające tygodnie i zbliżające się przygotowania do nowego sezonu, sprawiały jednak, że Borussia zaczęła wywierać presję na Gabończyku.

Dortmundczycy chcą wiedzieć, jak potoczy się dalsza kariera Gabończyka najpóźniej do czasu wyjazdu na letnie zgrupowanie w Szwajcarii, które odbędzie się 26 lipca. Jeżeli Aubameyang nie dojdzie do tego czasu do porozumienia z nowym klubem, Borussia nie będzie skora do ewentualnych rozmów w późniejszym terminie.