Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Borussia Dortmund powoli wprowadza w życie plan zakontraktowania napastnika Manchesteru City, Enesa Ünala.

Zdaniem De Telegraaf, wicemistrzowie Niemiec nawiązali kontakt z agentem tureckiego napastnika, aby przeanalizować możliwości sprowadzenia go na Westfalenstadion.

BVB poważnie liczy się z możliwością odejścia z klubu Pierre’a-Emericka Aubameyanga, przez co nawiązuje kontakty z innymi zawodnikami w sprawie ewentualnego transferu.

Ünal występuje obecnie na wypożyczeniu w holenderskim Twente Enschede, gdzie zbiera rewelacyjne oceny, walcząc o tytuł króla strzelców Eredivisie. 

Reprezentant Turcji ma świadomość, że nawet bardzo dobre występy w Holandii mogą nie przybliżyć go do wywalczenia miejsca w Manchesterze City i do czerwca chce podjąć ostateczną decyzję odnośnie swoich dalszych losów.

– W ciągu najbliższych tygodni chciałbym podjąć ostateczną decyzję. Następny krok w mojej karierze będzie niezwykle ważny – zakomunikował  Ünal.

19-latek skłania się w kierunku transferu definitywnego, ale wie, że klub może zablokować jego transfer (umowa do 2019 roku), wówczas w grę wchodzić będzie kolejne wypożyczenie do Twente.

– Kolejnym krokiem w mojej karierze może być kolejne wypożyczenie do Twente. Wszystko jest jeszcze otwarte.

Warto dodać, że oprócz Borussii, jego sytuacje monitoruje także rzymskie Lazio.