Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec West Hamu, Slaven Bilic przed piątkowym meczem Pucharu Anglii z Manchesterem City, ocenił dotychczasową pracę trenera The Citizens Pepa Guardioli.

Zdaniem Chorwata, Guardiola jest odpowiednio przygotowany do pracy w Premier League, a krytyka pod jego adresem jest przesadzona.

– Pep na pewno wiedział, jaka jest intensywność ligi angielskiej, był dobrze przygotowany do trudnego sezonu. Myślę, że nie spotkał się z czymś, czego się nie spodziewał.

– Guardiola bardzo mocno wierzy w swoją filozofię – do tego stopnia, że nie zmieni jej, mimo że zespół gra nieco słabiej i nie wygląda tak płynnie na boisku. Wiedział, że będzie ciężko i był przygotowany do pracy w Premier League.

– Manchester City miał świetny początek sezonu, a potem nieco zwolnił. Wszystkie wielkie zespoły mają takie momenty. To wielki mecz dla nas i dla nich także. FA Cup to ważne rozgrywki dla widzów i fanów.

– Manchester City na pewno wystawi najsilniejszy skład, ponieważ Puchar Anglii to wielka szansa dla nich, aby zdobyć trofeum. Być może po świetnym początku sezonu w wykonaniu City, niektórzy fani, eksperci i osoby związane z futbole, oczekiwały więcej.

– Utrzymanie wysokiej formy cały czas nie jest proste w żadnej lidze, zwłaszcza tutaj. Wciąż walczą o mistrzostwo, ale teraz siedmiopunktowa strata do Chelsea zaczyna odbiegać od standardów i oczekiwań. A jeszcze do niedawna wszyscy w Manchesterze uważali, że mają długoterminowe plany związane z Guardiolą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj