Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kierownictwo Manchesteru City chce zaproponować Bernardo Silvie nowy 6- letni kontrakt. Taką informację na swoich łamach zamieścił The Sun.

Zdaniem angielskiego dziennika podpisanie długoterminowej umowy z 24- letnim reprezentantem Portugalii miałoby być odpowiedzią i skutecznym „starszakiem” na transferowe zakusy Barcelony i Realu Madryt i jednocześnie zachętą dla wychowanka Benfiki Lizbona.

Silva w tym sezonie prezentuje oszałamiającą formę i jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych pomocników w Premier League.  Ze względu na jego wszechstronność (może grać zarówno na pozycji środkowego pomocnika jak i skrzydłowego) z powodzeniem zastępował w bieżącym sezonie zmagającego się częstymi urazami Kevina DeBruyne, a drużyna z Etihad Stadium niejednokrotnie czerpała zyski z jego nieprzeciętnym umiejętności.

Wyposażony w kontrakt do 2022 roku Bernardo, z chwilą podpisania nowej umowy miałby w przyszłości w sercu obrony zastąpić wiekowego już Davida Silvę.

Bernardo Silva do klubu z Etihad Stadium przeprowadził się w 2017 roku z AS Monaco podpisując  umowę opiewającą na 100 tys. funtów tygodniowo. Zdaniem redaktorów The Sun, aby zatrzymać 33- krotnego reprezentanta Portugalii włodarze City skłonni są podwoić wysokość jego zarobków.

Wierząc doniesieniom angielskiej prasy sam Silva nie zamierza się jednak nigdzie wybierać i poważnie zastanawia się nad złożeniem podpisu pod długoletnim i perspektywicznym kontraktem z City.