Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Trener Newcastle United, Rafael Benitez pochwalił swój zespół za postawę w przegranym 0:1 meczu z Manchesterem City rozegranym w ramach 20. kolejki Premier League.

W spotkaniu na St James 'Park, Sroki utrzymywały się przy piłce przez zaledwie 22% czasu gry, ale mimo to nie pozwoliły Obywatelom na rozwinięcie skrzydeł i w końcowej fazie gry sprawiły rywalowi sporo problemów.

– Wiedzieliśmy, że będzie to trudna gra i trzeba będzie bardzo ciężko pracować, aby coś ugrać w tym meczu – powiedział Benitez dziennikarzom.

– Mieliśmy kilka szans pod koniec meczu, ale ogólnie spodziewaliśmy się, że będziemy musieli bronić się i grać w kontrataku. 

– W ciągu ostatnich 20 minut zrobiliśmy to, co zakładaliśmy, wywierając nieco presję na City. Jestem bardzo zadowolony z zespołu pod względem organizacyjnym.

– Jestem zadowolony z naszej reakcji w drugiej połowie – mieliśmy dwie, trzy szanse grając przeciwko zespołowi, który miał duże posiadanie piłki. Musimy sprowadzić kogoś w zimowym oknie transferowym, aby pomóc zespołowi, ale nadal mamy dużo wiary w siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj