Strona główna Wiadomości Begiristain: Mamy wszystko, aby powalczyć o triumf w Lidze Mistrzów

Begiristain: Mamy wszystko, aby powalczyć o triumf w Lidze Mistrzów

0
Begiristain: Mamy wszystko, aby powalczyć o triumf w Lidze Mistrzów
fot. www.mancity.com

Dyrektor sportowy Manchesteru City, Txiki Begiristain wierzy, że Manchester City ma drużynę zdolną do rywalizacji o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Obywatele w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagrają z Szachtarem Donieck, Lyonem i Hoffenheim.

Po tym jak w ubiegłym sezonie zespół dotarł do ćwierćfinału rozgrywek, dyrektor sportowy City wierzy, że drużyna Pepa Guardioli ma wszelkie predyspozycje, aby myśleć o zdobyciu trofeum.

– Liga Mistrzów jest dla nas bardzo ważna w każdym sezonie. Chcemy być coraz silniejsi w Europie i chcemy powalczyć o triumf w Lidze Mistrzów.

– Zbliżamy się do tego, ale chcemy być jeszcze bliżej niż w poprzednim sezonie.

– Ponowna wygrana w Premier League jest bardzo ważna, ale musimy skupić się na wszystkich rozgrywkach. Mamy po dwóch dobrych graczy na niemal każdej pozycji, więc jesteśmy gotowi na wszystko.

Szachtar Donieck jest dobrze znanym rywalem dla Manchesteru City, ponieważ obie drużyny mierzyły się w fazie grupowej Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. Inaczej jest z Lyonem i Hoffenheim, ale zdaniem Begiristaina, spotkań z Szachtarem nie należy traktować jako pewnik.

– W Lidze Mistrzów nigdy nie jest łatwo. Znamy Szachtar, ponieważ graliśmy z nimi. Mieliśmy pewne trudności z pokonaniem ich w zeszłym sezonie, więc musimy sobie przypomnieć, jak trudne zadanie może nas czekać.

– Ponadto czekają nas trudne mecze w Lyonie i Hoffenheim. W ciągu ostatnich kilku lat oba kluby wykonały bardzo dobrą robotę, więc nie będzie to łatwe zadanie.

– Szachtar ma zdolność do odbudowy swojego składu. Są dobrymi sprzedawcami, ale również dobrymi kupcami. Kupują talenty, które rozwijają i sprzedają. Są w tym dobrzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj