Sergio Aguero i Leo Messi
fot. www.mancity.com

Były prezydent Barcelony, a obecnie kandydat na prezydenta tego klubu, Joan Laporta zasugerował, że Blaugrana nie powinna rezygnować z zatrzymania w klubie swojej gwiazdy Lionela Messiego.

Spekulacje na temat przyszłości sześciokrotnego zwycięzcy Ballon d’Or trwają po tym, jak Argentyńczyk próbował latem opuścić Barcelonę, a Manchester City i Paris Saint-Germain wymieniane są w gronie faworytów do jego zakontraktowania.

– Można polemizować o powodach, dla których ostatecznie Messi pozostał w Barcelonie. Wolę myśleć o tym, co generuje Leo dla Barcelony – na pewno więcej niż to ile kosztuje jego pensja. Nie mówię wyłącznie o poziomie sportowym, który jest już dobrze znany. Uważam go za najlepszego piłkarza w historii, ale Leo znaczy o wiele więcej – powiedział Laporta na łamach Sportu.

– Messi czuje się dobrze w Barcelonie i w mieście. To czynnik, który prowadzi nas do wniosku, że najlepszą rzeczą dla nas jest kontynuacja relacji Messi-Barcelona. Wiedząc, że Messi nie kieruje się pieniędzmi, a zapewniam, że tak jest, musimy złożyć propozycję, która go przekona go, że ​​Barcelona ma zespół zdolny do wygrania Ligi Mistrzów.

– To bardzo ważne. To będzie najbardziej wartościowe dla Leo przy podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości pod koniec sezonu. Jestem o tym przekonany.

– Leo i ja jesteśmy związani wzajemnymi uczuciami. Wie, że ilekroć składałem mu propozycję, spełniała się. Leo wie o tym i osobiście powiedział mi, że bardzo to sobie ceni. Powinien zakończyć karierę w Barcelonie, a ja będę do tego dążył.

Źródło: www.sport.es