Mikel Arteta
fot. www.mancity.com

Były asystent Pepa Guardioli w Manchesterze City, a obecnie szkoleniowiec Arsenalu, Mikel Arteta podczas przedmeczowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat najbliższego meczu z The Citizens.

? Znam Pepa Guardiolę naprawdę dobrze, bo pracowaliśmy razem przez cztery lata i byliśmy bardzo blisko. Oboje wiemy, jak myślimy i jakie rozwiązania możemy wprowadzić. Potem jest próba uniemożliwienia Manchesterowi City wykonywania egzekucji na boisku. Kiedy wszystko odbywa się z niesamowitą prędkością, jest bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż tylko na tablicach taktycznych ? powiedział Arteta.

? Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na wspólne przygotowanie się do tego meczu, ale spróbujemy pojechać do Manchesteru, aby wygrać. Musimy być na naprawdę najwyższym poziomie indywidualnie i zespołowo, aby ich pokonać.

Arteta wypowiedział się także na temat przyszłości Pepa Guardioli w Manchesterze City. Obecna umowa Hiszpana z klubem wygasa bowiem wraz z końcem sezonu.

? To zależy od Pepa. Kiedy ostatnio słyszałem wywiad z nim, nadal był bardzo szczęśliwy w Manchesterze i mówił o przyszłości i transferach które ostatnio zrobili. Są naprawdę młody zespołem. Nie wiem, co się stanie, ale chcę, aby był szczęśliwy.

Źródło: www.arsenal.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments