Etihad Stadium

Manchester City przegrał z Arsenalem Londyn 2:3 w ostatnim sparingu przygotowującym do sezonu 16/17.

Manchester City na boisko Ullevi Stadium wybiegł w nowym dla siebie ustawieniu-z Fernando i Kolarovem w roli stoperów. W pierwszych minutach było to widać-gdyby nie słaba skuteczność Alexa Oxlade-Chaberlaina, Arsenal po kwadransie prowadziłby nawet dwoma golami. Potem Londyńczycy osłabli, jednak The Citizens również nie grali szczególnie ofensywnie. W dobrej sytuacji był Aguero, z dystansu próbował Zabaleta, ale Petr Cech skapitulował dopiero w 30. minucie, kiedy Sterling obsłużył Aguero dokładną wrzutką ze skrzydła, którą Argentyńczyk zamienił na gola. Do szatni Obywatele schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie odpowiedzieli podopieczni Arsene Wengera. Walcott podał do niepilnowanego Iwobiego. Nigeryjczyk miał dużo miejsca do oddania strzału i wyrównał wynik. W 60. minucie prowadzenie Londyńczykom mógł dać Alexis Sanchez-piłka po wykonanym przez niego rzucie wolnym uderzyła w poprzeczkę. Wynik udało się jednak w 70. minucie podwyższyć Theo Walcottowi (po rozegraniu z Sanchezem). W końcówce Kanonierzy dołożyli jeszcze jedno trafienie-nieporozumienie defensorów City i niepewną interwencję Joe Harta wykorzystał Akpom. Ekipa z Eastlands szybko odpowiedziała golem kontaktowym (główka Iheanacho), ale nie zdążyła już wyrównać.

Arsenal Londyn – Manchester City 3:2 (0:1)