Eric Garcia
fot. www.mancity.com

Manchester City od dłuższego czasu wydaje się być pogodzony z letnim odejściem z klubu hiszpańskiego obrońcy, Erica Garcíi. 19-latek wraz z końcem sezonu 2020/21 wypełni swoją umowę z ekipą The Citizens, a jego celem jest powrót do Barcelony, której jest wychowankiem.

Reprezentant Hiszpanii miał dołączyć do Blaugrany już podczas tegorocznego letniego okienka transferowego, jednak kierownictwu katalońskiego klubu nie udało się dojść do porozumienia z Manchesterem City w sprawie kwoty transferowej.

Barcelona chciała podobno podjąć kolejną próbę pozyskania Garcíi w styczniu, jednak prawdopodobnie nie zdecyduje się na taki krok ze względu na ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa. Oznacza to, że Hiszpanie będą chcieli pozyskać defensora latem na zasadzie wolnego transferu.

Tymczasem The Sun donosi, że chęć pozyskania zawodnika podczas zimowego okienka transferowego wykazuje Arsenal. Wielkim entuzjastą transferu ma być trener Kanonierów, Mikel Arteta, który zna Garcíę z czasów, kiedy pracował w Manchesterze City.

Do niedawna wydawało się priorytetem zawodnika jest powrót do Hiszpanii, jednak nie wiadomo, jaki będzie odbiór oferty z Londynu ze strony otoczenia zawodnika.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu z przenosinami do Arsenalu był inny obrońca Manchesteru City, John Stones.

Źródło: www.thesun.co.uk

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments