Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Wiele klubów z angielskiej Premier League oczekuje podobno, że władze ligi zdecydują się na ukaranie Manchesteru City za rzekome naruszenia finansowe.

W pierwszej połowie lutego UEFA ogłosiła, że Manchester City zostanie wykluczony z europejskich rozgrywek na najbliższe dwa lata po tym, jak uznano klub za winny zawyżania dochodów ze sponsoringu.

Chociaż Manchester City zamierza odwołać się od tej decyzji, według plotek wiele klubów Premier League oczekuje dalszych sankcji względem klubu z Etihad Stadium.

Kluby z Premier League uważają, że wydatki Manchesteru City doprowadziły do zawyżenia rynku.

Mówi się, że kluby o których mowa nie chcą, aby Manchester City został zdegradowany z ligi, ale uważają, że odjęcie punktów lub kara finansowa powinna być adekwatna.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby Premier League podjęło jakiekolwiek działała, dopóki sprawa nie zostanie rozpoznana przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu.

Źródło: www.theathletic.com

2 KOMENTARZE

  1. Czyli te „zawyżenia” na rynku to przez nas ???
    Nie no pewnie przecież co okienko wydajemy po 500 mln ? …i na jednego piłkarza kupujemy po 100 bądź wiecej

  2. Liczę, że FA będzie bardziej rozsądna od UEFY. Anglia zawsze miała wyrąbane na zdanie Kontynentu i teraz by to się przydało. Najczarniejszym scenariuszem byłoby odebranie Mistrzostwa z 2014 r. To by było pisanie historii na nowo przy zielonym stoliku. Myślę, że chyba tego City nie zrobią i jak odejmą punkty, to w tym- albo na przyszły sezon. Niemniej prawnicy City muszą być przygotowani na również ten najczarniejszy scenariusz. Uważam, że gdyby w grę wchodziło odebranie Mistrzostwa, to klub powinien odwołać się od tego do Trybunału Arbitrażowego i na zasadzie arbitrażu dojść z FA do kompromisu względem kary. Lepsza degradacja do Championship niż odebranie Mistrzostwa z 2014. Oczywiście to taka katastroficzna wizja i raczej do niej nie dojdzie ( mam nadzieję ). Obawiam się jednak, że CAS pozostawi coś z kary nałożonej na City przed Sąd UEFY, w związku z tym i FA będzie musiała jakąś karę na City nałożyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj