fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Angelino przebywa obecnie na wypożyczeniu w niemieckim RB Lipsk, gdzie zbiera bardzo dobre oceny.

23-letni Hiszpan poinformował, że póki co w pełni skupia się na grze w barwach Lipska, ale ewentualne utrzymanie zakazu gry w Lidze Mistrzów dla Manchesteru City, może mieć wpływ na jego przyszłość latem.

– Czuję się bardzo dobrze w Lipsku i teraz muszę w pełni skupić na RB – powiedział Hiszpan.

– Oczywiście zakaz gry w Lidze Mistrzów wpłynie na moją przyszłość. Uderza to mocno w każdy klub i każdego gracza – powiedział lewy obrońca, dając do zrozumienia, że może nie wrócić do Manchesteru City.

Angelino wypowiedział się także na temat współpracy z trenerem RB Lipsk, Julianem Nagelsmannem i rozwoju jaki poczynił trenując pod okiem Pepa Guardioli.

– W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, kiedy współpracowałem z Pepem Guardiolą, nie od razu rozumiałem, gdzie zrobiłem progres.

– Teraz, gdy oglądam filmy z tego, jak zachowuję się na boisku w Lipsku, widzę jak Guardiola mnie ukształtował. W wielu sytuacjach reaguję znacznie szybciej i często mam gotowe rozwiązanie. Nie potrafię tego wyjaśnić, robię to automatycznie.

– Julian Nagelsmann jest jak Pep. Pracuje z nami w ciągu tygodnia i daje nam kluczowe instrukcje. W grze wygląda to tak, jakby nasza gra była bardzo intuicyjna, ale wcześniej została w dużej części w nas wszczepiona.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

2 KOMENTARZE