Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Prezydent Manchester City, Khaldoon Al Mubarak uważa, że po pierwszym, debiutanckim sezonie Pepa Guardioli w barwach klubu z Etihad Stadium, nie ma powodów do świętowania.

Szef klubu obiecał hiszpańskiemu menedżerowi zakontraktowanie najlepszych zawodników na świecie, aby zakończyć klubową rewolucję latem tego roku.

W związku z tym, Guardiola otrzymał budżet w wysokości 300 milionów funtów, aby zbudować zespół, który z powodzeniem będzie mógł walczyć triumf w Premier League.

Manchester City zakontraktował już Bernardo Silvę z AS Monaco, a niebawem podpis po kontraktem złoży Brazylijczyk Ederson, który powalczy z Claudio Bravo o miano pierwszego bramkarza.

Ponadto do City dołączyć mają Alexis Sanchez, Benjamin Mendy, Kyle Walker Leonardo Bonucci i Virgil van Dijk.

– Chcemy pozyskać najlepszych i najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie, aby iść z duchem strategii, którą realizujemy. Ten cykl rozpoczął się w zeszłym roku, a latem tego roku chcemy go kontynuować – poinformował Khaldoon Al Mubarak.

– Nic nie denerwuje mnie bardziej, niż ludzie, którzy dzwonią lub wysyłają mi wiadomości, gratulując trzeciego miejsca w Premier League

– Moja odpowiedź dla wszystkich była całkiem standardowa: Nie gratuluj mi trzeciego miejsca, ponieważ nie ma czego gratulować. Pogratuluj mi, jeśli wygramy ligę.

– Tu nie chodzi o kwestie ambicjonalne. Po prostu nie ma nic do świętowania.

– Jesteśmy teraz zespołem, który liczy na co najmniej jedno trofeum w roku i coroczną grę w Lidze Mistrzów. Z tego punktu widzenia, nasz sezon był rozczarowaniem. Jeśli spojrzymy na to z innej strony, idziemy w kierunku, który jest pozytywny.

– Jestem bardzo podekscytowany tym, jak rozwija się ten zespół i tym jak Pep rozpoczął proces przechodzenia przez ten naturalny cykl rozwoju. Mam dużą wiarę w to, że idziemy we właściwym kierunku.

– Wielokrotnie można było usłyszeć, że gramy piłkę, która jest bardzo ekscytująca i bardzo radosna. Myślę, że fani będą nas za to kochać, a wyniki przyjdą same.

– Pep wprowadził nowy, ekscytujący sposób gry w piłkę, ale jest to sposób, który wymaga pracy i pewnego zestawu graczy, któzy poradzą sobie w tym systemie. Jeśli spojrzymy wstecz na ten sezon, zespół nie był kompletny.

– Myślę, że proces przebudowy zespołu rozpoczął się w ubiegłym roku. Jeśli spojrzymy na graczy, którzy przybyli do nas w zeszłym roku, wnieśliśmy do drużyny młodość, talent i szybkość.

– Są konkretne pozycje, które wymagają wzmocnień. Widzicie zawodników, którzy odchodzą z klubu, a to daje jasne wskazanie pozycji, które są dla nas priorytetowe.

– Zarówno prawa, jak i lewa strona defensywy wymaga inwestycji z naszej strony.

– Istnieją obszary, które wymagają pewnej pracy i wiemy dokładnie, co chce Pep.

– Co najważniejsze, Pep wie, czego chce i kogo chce. Mam nadzieję, że uda nam się włączyć do zespołu graczy, których potrzebuje.