Khaldoon Al Mubarak
fot. www.mancity.com

Prezes Manchesteru City, Khaldoon Al Mubarak twierdzi, że klub nie ma pretensji do UEFA, z którą toczył w sprawie złamania zasad finansowego fair play. Al Mubarak stwierdził, że chce zapomnieć o tej sytuacji i zbudować konstruktywne relacje z organem zarządzającym europejskim futbolem.

? Życie jest zbyt krótkie, aby mieć to kogoś uraz. Liga Mistrzów to ważne rozgrywki. To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w świecie. Są to zawody, które chcemy wygrać w przyszłości. Sprawa z UEFA jest już za nami i jeśli o mnie chodzi, to jest to koniec historii ? powiedział Al Mubarak.

– Skupiam się jak tylko mogę, aby pomóc temu klubowi konkurować w Lidze Mistrzów i wygrywać oraz budować konstruktywne relacje z UEFA. Myślę, że to jedyna droga.

Al Mubarak wypowiedział się także na temat działań klubu na rynku transferowym, stwierdzając, że wszelkie transfery będą dokonywane z myślą o długoterminowej perspektywie.

? Nie dokonujemy transferów z myślą o roku, ale bierzemy pod uwagę perspektywę trzech, pięciu, dziesięciu lat. Kiedy patrzymy, jakie zmiany i ulepszenia musimy wprowadzić staramy się być rozsądni i pragmatyczni. Sszybko

? Szybko zaczęliśmy działania na rynku transferowym, dlatego dołączył już do nas Ake i Ferran Torres. Obaj byli naszym celem, dlatego kiedy nadarzyła się okazja, chcieliśmy szybko i sprawnie dokonać tych transferów.

? Są jeszcze inni zawodnicy, których zamierzamy pozyskać i będziemy trzymać się planu ? oczywiście w realiach rynku, na którym dziś żyjemy.

Źródło: www.skysports.com