Manuel Akanji
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Manuel Akanji nie ukrywa, że ma wielką ochotę spróbować odtworzyć historyczną potrójną koronę z poprzedniego sezonu.

Reprezentant Szwajcarii był kluczową częścią drużyny i w swoim pierwszym sezonie w Anglii zdobył mistrzostwo Premier League, Ligę Mistrzów i Puchar Anglii.

Ponieważ Obywatele mają teraz za zadanie obronić wszystkie trzy trofea, Akanji twierdzi, że ma zapał niezbędny do dorównania tym osiągnięciom.

– Niestety nie możemy wygrać Pucharu Carabao, ale mam nadzieję, że we wszystkich pozostałych rozgrywkach będziemy mogli powalczyć i zdobyć w tym roku jeszcze kilka trofeów.

– Myślę, że rozpoczęliśmy sezon naprawdę dobrze. Nie zdobyliśmy Tarczy Wspólnoty, ale potem mieliśmy długą passę zwycięstw, po której przyszły trzy porażki w Anglii.

– Oczywiście nie było to dla nas dobre, ale dobrze jest pokazać reakcję i wygraliśmy mecz w weekend, który nie był łatwy.

Po pokonaniu Crveny Zvezdy u siebie i RB Lipsk na wyjeździe, Manchester City mocną pozycję w grupie G. Jednak Akanji spodziewa się kolejnego mocnego wyzwania ze strony Young Boys. Szwajcarskim klubem zarządza Raphael Wicky, który w sezonie 2017/18 był przez krótki czas trenerem Akanjiego w FC Basel.

– Był naprawdę dobrym trenerem, ale rozwinął się jeszcze bardziej. Był w Ameryce, a teraz wrócił do Szwajcarii, wykonując dobrą robotę w Young Boys. Na pewno nie będą się bać, ponieważ starają się grać swój futbol i być odważni, ale przyjeżdżamy tutaj skupiając się na sobie i trzech punktach.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj