Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Jak poinformował agent Dimitry Seluk, jego klient – Yaya Toure chciałby kontynuować karierę w Manchesterze City i podpisać nowy, trzyletni kontrakt.

Według Seluka, Toure jest bardzo mocno związany z Manchesterem City i jego kibicami, dlatego też odrzucił lukratywną ofertę z ligi chińskiej i marzy o kontynuowaniu kariery w mieście, w którym czuje się fantastycznie.

– W przyszłym tygodniu razem z władzami klubu musimy znaleźć rozwiązanie, czy Yaya będzie kontynuował karierę w City, czy też odejdzie do innego zespołu – oświadczył agent pomocnika.

– Jeżeli Toure opuści City, nie zagra dla innego angielskiego klubu.

– Celem mojego klienta jest gra na najwyższym poziomie, dlatego odrzucił ofertę z Chin, gdzie zarabiałby dwa razy lepiej niż obecnie. Jeśli liczyłyby się dla niego pieniądze, przystałby na taką ofertę.

– Yaya chce grać dalej w City. Kocha fanów i klub. Jego serce jest w Manchesterze, gdzie zmarł na raka jego brat Ibrahim.

– Yaya powiedział mi, że jeżeli podpiszę nową umowę z City, odda milionów funtów ze swojej rocznej pensji dla szpitala, gdzie leczył się jego brat, aby pomóc innym chorym na raka, a także lekarzom i pielęgniarkom z tej placówki.

Na sam koniec, agent Toure złożył ciekawą propozycję kibicom City.

– Mam nadzieje, że klub rozwiąże sytuację z Toure jak najszybciej.

– Yaya gra dla kibiców, a fani mogą jasno określić, czy chcą jego pozostania czy nie. W niedzielę City gra z Manchesterem United i jeśli kibice chcą go zatrzymać, mogą unieść w górę swoje bannery. Jeśli fani nie chcą, aby pozostał, nie ma problemu. Tak czy inaczej Yaya zrobił dla City bardzo dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj