John Stones

Imię i nazwisko: John Stones
Data urodzenia: 28 maja 1994
Narodowość: Anglia
Pozycja: Obrońca
Wzrost: 188 cm
Waga: 70 kg

John Stones to angielski piłkarz urodzony 28 maja 1994 roku w Barnsley, Anglia. Jest uznawany za jednego z utalentowanych obrońców swojego pokolenia, posiadającego duże umiejętności techniczne i taktyczne.

Czytaj więcej…

Stones rozpoczął swoją seniorską karierę w Evertonie, gdzie szybko zdobył uznanie dzięki swoim zdolnościom defensywnym, precyzyjnym podaniom i umiejętnościom w budowaniu akcji od tyłu. W 2016 roku przeniósł się do Manchesteru City, gdzie stał się kluczowym zawodnikiem w linii obrony pod wodzą Pepa Guardioli.

W barwach Manchesteru City zdobył wiele tytułów, w tym cztery mistrzostwa Premier League, dwukrotnie Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie Tarczę Wspólnoty. Jest również ważnym członkiem reprezentacji Anglii, z którą zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA w 2018 roku.

Stones jest znany z doskonałych umiejętności defensywnych, takich jak pozycjonowanie, odczytywanie gry i interweniowanie w odpowiednim czasie. Jest również bardzo precyzyjny w swoich podaniach, co pozwala mu na udział w budowaniu akcji ofensywnych z linii obrony.

Jest uważany za jednego z najlepszych obrońców w Anglii i cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego determinacja, zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że jest cenionym zawodnikiem zarówno przez trenerów, jak i kolegów z drużyny.