Erling Haaland

Imię i nazwisko: Erling Haaland
Data urodzenia: 21 lipca 2000
Narodowość: Norwegia
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 194 cm
Waga: 87 kg

Erling Haaland to norweski piłkarz, urodzony 21 lipca 2000 roku w Leeds w Anglii, gdzie jego ojciec, Alf-Inge Haaland, również był profesjonalnym piłkarzem. Haaland jest znany z niesamowitego talentu strzeleckiego, imponującego fizycznego przygotowania oraz szybkości, co czyni go jednym z najbardziej obiecujących napastników swojego pokolenia.

Czytaj więcej…

Haaland swoją seniorską karierę rozpoczął w norweskim klubie Molde FK, gdzie szybko zwrócił na siebie uwagę swoimi występami. Następnie przeniósł się do austriackiego Red Bull Salzburg, gdzie zdobył wiele bramek i zyskał międzynarodowe uznanie. W styczniu 2020 roku dołączył do niemieckiego Borussii Dortmund, gdzie kontynuuje swoją imponującą karierę.

Haaland jest uważany za jednego z najpotężniejszych napastników na świecie. Jego cechy fizyczne, takie jak szybkość, siła i wzrost, sprawiają, że jest bardzo trudny do zatrzymania dla obrony przeciwników. Jest również niezwykle celny i skuteczny podczas strzałów, co pozwala mu na regularne zdobywanie bramek.

W wieku zaledwie 20 lat Haaland zdobył wiele osiągnięć, takich jak zdobycie tytułu Króla Strzelców Ligi Mistrzów UEFA, zdobycie mistrzostwa Austrii z Red Bull Salzburg oraz zdobycie Złotej Piłki w kategorii Najlepszego Młodego Zawodnika w Norwegii.

Jest również częścią reprezentacji Norwegii, gdzie również prezentuje się jako utalentowany i obiecujący napastnik. Ze względu na swoje ogromne umiejętności i potencjał, Haaland jest uważany za jednego z najważniejszych graczy na przyszłość w świecie piłki nożnej i cieszy się dużym zainteresowaniem wielu klubów na całym świecie.