Ederson

Imię i nazwisko: Ederson Santana de Moraes
Data urodzenia: 17 sierpnia 1993
Narodowość: Brazylia
Pozycja: Bramkarz
Wzrost: 188 cm
Waga: 86 kg

Ederson Santana de Moraes, znany jako Ederson, to brazylijski piłkarz, urodzony 17 sierpnia 1993 roku w Osasco w Brazylii. Gra na pozycji bramkarza i jest uznawany za jednego z najlepszych w swojej roli na świecie.

Czytaj więcej…

Ederson mierzy 188 cm wzrostu i waży 86 kg, co czyni go dużym i silnym bramkarzem. Karierę piłkarską rozpoczął w brazylijskim klubie São Paulo FC, skąd w 2011 roku przeszedł do Benfiki Lizbona. W barwach tego klubu rozegrał 56 meczów i zdobył 2 bramki.

W 2017 roku przeszedł do angielskiego klubu Manchester City, który zapłacił za niego ponad 35 milionów funtów, co czyniło go wówczas najdroższym bramkarzem w historii Premier League. Od tamtego czasu Ederson stał się kluczowym graczem w drużynie, pomagając jej w zdobyciu wielu trofeów, w tym dwóch mistrzostw Anglii, trzech Pucharów Ligi oraz jednego Pucharu Anglii.

Ederson jest także reprezentantem Brazylii i brał udział w Mistrzostwach Świata 2018 oraz w Copa America 2019 i 2021, gdzie jego drużyna zdobyła mistrzostwo. Jego styl gry charakteryzuje się nie tylko dobrą postawą bramkarską, ale także świetnym opanowaniem piłki i precyzyjnymi wyjściami z bramki, co czyni go ważnym elementem ofensywy Manchesteru City.