Bernardo Silva

Imię i nazwisko: Bernardo Silva
Data urodzenia: 10 sierpnia 1994
Narodowość: Portugalia
Pozycja: Pomocnik
Wzrost: 173 cm
Waga: 64 kg

Bernardo Silva to portugalski piłkarz, który urodził się 10 sierpnia 1994 roku. Znany ze swojego stylu gry i techniki, jest jednym z najbardziej utalentowanych pomocników swojego pokolenia. Silva zasłynął ze swojej wszechstronności, umiejętności dryblingu i precyzyjnych podań.

Czytaj więcej…

Silva rozpoczął swoją karierę piłkarską w Portugalii, w klubie SL Benfica. Przez kilka lat grał na różnych poziomach młodzieżowych drużyn tego klubu, zanim w 2013 roku awansował do pierwszego zespołu. W sezonie 2014/2015 został wypożyczony do innego portugalskiego klubu, AS Monaco, gdzie zaprezentował swój potencjał i szybko stał się kluczowym zawodnikiem zespołu.

W 2017 roku Silva dołączył do angielskiego klubu Manchester City, gdzie kontynuował swoje imponujące występy. Jego zdolności techniczne, wizja gry i inteligencja taktyczna uczyniły go niezastąpionym graczem w składzie drużyny. Silva zdobył wiele tytułów z Manchesterem City, w tym mistrzostwo Anglii, Puchar Ligi Angielskiej i Tarczę Wspólnoty.

Na poziomie reprezentacyjnym Silva reprezentuje Portugalię. Zadebiutował w seniorskiej reprezentacji w 2015 roku i od tamtej pory stał się jednym z czołowych graczy drużyny narodowej. Wraz z Portugalią triumfował w Lidze Narodów UEFA 2018/2019.

Bernardo Silva to dynamiczny i utalentowany pomocnik, który doskonale odnajduje się na boisku. Jego umiejętności techniczne, precyzyjne podania i wyczucie gry sprawiają, że jest groźnym zawodnikiem dla przeciwników. Jego prędkość, zwinność i zdolności w dryblingu pozwalają mu pokonywać obrońców i tworzyć groźne sytuacje podbramkowe.

Z powodu swojej narodowości i sukcesów w klubach, Bernardo Silva jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych portugalskich piłkarzy w dzisiejszym świecie piłki nożnej. Jego umiejętności i wkład w grę uczyniły go kluczowym graczem zarówno dla swojego klubu, jak i dla reprezentacji narodowej.