Aymeric Laporte

Imię i nazwisko: Aymeric Laporte
Data urodzenia: 27 maja 1994
Narodowość: Hiszpania
Pozycja: Obrońca
Wzrost: 191 cm
Waga: 84 kg

Aymeric Laporte to hiszpański piłkarz, urodzony 27 maja 1994 roku w Agen we Francji. Gra na pozycji środkowego obrońcy i uznawany jest za jednego z najlepszych w swojej roli w Premier League.

Czytaj więcej…

Laporte mierzy 191 cm wzrostu i waży 84 kg, co czyni go dużym i silnym obrońcą. Karierę piłkarską rozpoczął w klubie Athletic Bilbao, skąd w 2018 roku trafił do angielskiego Manchester City za kwotę 65 milionów funtów, co czyniło go wówczas najdroższym obrońcą w historii Premier League.

W barwach Manchesteru City Laporte stał się kluczowym graczem w defensywie, dzięki czemu zespół odniósł wiele sukcesów. W sezonie 2018/2019 zdobył mistrzostwo Anglii oraz Puchar Ligi, a w kolejnym sezonie powtórzył ten wyczyn, dodając do tego zwycięstwo w Superpucharze Anglii.

Laporte jest również reprezentantem Hiszpanii. Jego styl gry charakteryzuje się dobrą postawą defensywną, doskonałym opanowaniem piłki oraz umiejętnością wyjścia z piłką na połowę przeciwnika. Laporte jest także niezwykle silny w grze głową, co sprawia, że stanowi poważne zagrożenie dla rywali w ofensywie.