Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City i reprezentacji Argentyny, Pablo Zabaleta wierzy, że Argentyńczykom uda się zdobyć tytuł najlepszej drużyny Ameryki Południowej podczas zbliżającego się Copa America.

30-letni zawodnik nie zdobył w minionym sezonie żadnego tytułu z Manchesterem City, a przed rokiem przegrał z Argentyną w finałowym meczu Mistrzostw Świata z Niemcami. Zabaleta wierzy zatem, że po złej serii uda mu się osiągnąć jakiś sukces.

– To był dla mnie rozczarowujący sezon, ponieważ nie udało mi się zdobyć żadnego trofeum z Manchesterem City – wyznał Zabaleta.

 – Patrząc na zawodników, jakich mamy w swoim zespole, zawsze można mieć nadzieje, że uda nam się odnieść sukces i nastawiać się na walkę o najwyższe cele. Tak samo jest z reprezentacją, ale takie rzeczy dzieją się w piłce nożnej. Nie zawsze jest idealnie – stwierdził obrońca Obywateli.

Argentyna po raz ostatni triumfowała w Copa America w 1993 roku i Zabaleta wierzy, że jego drużynie uda się wreszcie zdobyć tytuł najlepszej drużyny kontynentu.

– Argentyna ostatni raz wygrała Copa America bardzo dawno temu i oczywiście nie jest to powód do dumy. W związku z tym traktujemy ten turniej jako wielką szansę, aby osiągnąć coś specjalnego dla naszego kraju i wszyscy wiemy, że możemy tego dokonać.

– To także wielka szansa, aby zrehabilitować się za porażkę w finale Mistrzostw Świata w ubiegłym roku. Byliśmy bardzo blisko, dlatego było to rozczarowujące dla nas wszystkich.

Zabaleta szans na triumf upatruje w Leo Messim i Sergio Agüero, którzy mają za sobą wielki sezon.

– Mamy w swoim zespole takich piłkarzy jak Lionel Messi i Sergio Aguero, którzy są w naprawdę wielkiej formie. Wszyscy wiemy, jak dobry jest Messi, ale aby rywalizować na najwyższym poziomie trzeba być zarówno w wielkiej formie fizycznej, jak i psychicznej.

– Kiedy Messi jest dobry w obu tych aspektach, jest najlepszym piłkarzem na świecie. Sergio Agüero z kolei jest jednym z najlepszych napastników na świecie, pewny siebie i w wielkiej formie.

Źródło: www.dailystar.co.uk