Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były belgijski obrońca, Daniel van Buyten stanął w obronie kapitana Manchesteru City, Vincenta Kompany'ego. Środkowy obrońca był w minionym sezonie często krytykowany za swoją postawę na boisku i uważa się go za jednego z winowajców utraty tytułu mistrzowskiego przez zawodników z Etihad Stadium.

Van Buyten, który grał w Manchesterze City w 2004 roku na zasadzie wypożyczenia z Olympique Marsylia uważa, że ciężko jest utrzymać wysoką i stabilną formę przez cały sezon i że na pewno jego rodak podniesie się i będzie stanowił o sile defensywy City w przyszłości.

– Kiedy jesteś jednym z najlepszych zawodników, liderów zespołu i wszyscy uważnie śledzą każdy Twój krok, nie jest łatwo utrzymać wysoką formę przez cały sezon. Nie jest łatwo cały czas być na szczycie, zwłaszcza gdy odnieśiesz jakiś uraz lub zdarzy się coś, przez co na moment wypadniesz ze składu – powiedział Van Buyten.

– Wiem, że Kompany miał wielu krytyków. Raz jest się w formie, raz nie, taka jest piłka. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłym roku. Osobiście bardzo wierzę w Vincenta – dodał Belg.

Van Buyten wypowiedział się także na temat swojego drugiego rodaka w Manchesterze City, Jasona Denayera, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Celticu Glasgow.

– Denayer miał bardzo dobry sezon w Manchesterze City. To dobry, młody zawodnik i jestem pewny, że wróci do Manchesteru City o wiele silniejszy. Widziałem, jak grał przeciwko Francji i Walii i był bardzo dobry – stwierdził Van Buyten.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj