John Stones
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, John Stones uważa, że ??dotychczasowe doskonałe wyniki osiągane przez formację defensywną zespołu z Etihad Stadium, jest w dużej części spowodowane wpływem zawodników, którzy pojawili się w klubie podczas letniego okienka transferowego.

Angielski stoper, który w przeszłości miały problemy z ustabilizowaniem formy oraz kontuzjami, w tegorocznych rozgrywkach także miał duży wpływ w zachowanie 20 czystych kont Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach. Stones nie ukrywa, że ma nadzieję, iż jego drużyna podtrzyma wysoką dyspozycję także w najbliższym meczu z Burnley. Na stronach zakładów bukmacherskich znaleźć można kursy na ten mecz, a także ofertę dedykowaną Euro 2021. Zobacz również Francja ? Niemcy kursy i typy, jeśli interesujesz się tymi rozgrywkami.

– Wszyscy znamy jakość Burnley i myślę, że czasami jest ona niedoceniana, ale na pewno nie przez nas ? powiedział John Stones na łamach oficjalnej strony internetowej Manchesteru City.

– Znamy ich cechy i przez lata mieliśmy kilka trudnych spotkań przeciwko nim, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. W ciągu ostatnich kilku tygodni osiągnęli naprawdę dobre wyniki, więc przystępujemy do tej gry z pełnym szacunkiem do nich, ponieważ na pewno na to zasługują. Odrabialiśmy na nich naszą pracę domową w ciągu ostatnich kilku dni treningowych i sprawdzaliśmy, jak możemy ich pokonać i jaki jest styl ich gry.

– Wyprawa na Turf Moor nigdy nie jest łatwa i jestem pewien, że będziemy niezwykle szczęśliwi, kiedy uda nam się wygrać. Miejmy nadzieję, że uda nam się zdobyć komplet punktów.

– Latem do naszego zespołu dołączyli nowi zawodnicy, którzy wywarli ogromny wpływ nie tylko w grze defensywnej ? stwierdził defensor Manchesteru City, przechodząc do kwestii związanych z grą linii defensywnej.

– Myślę, że wszyscy gracze, którzy pojawili się latem w Manchesterze City wywarli ogromny wpływ na zespół ? zarówno na boisku i poza nim. Sprowadza się to oczywiście do ciężkiej pracy, jaką wspólnie wykonujemy w określonym celu.

– Myślę, że ciężka praca, jaką włożyliśmy na boisku treningowym i dodatkowy świadomy wysiłek, aby zachować czyste konto przyniósł określony rezultat. Czyste konto to prawie tak jak strzelenie gola dla napastników. To wszystko zrodziło się dzięki naszej pracy, a zachowanie czystego konta jest pierwszym krokiem, dzięki któremu można wygrać mecz.

– Jesteśmy dumni z tego co zaprezentowaliśmy dotychczas jako stoperzy, ponieważ nie mówię tylko o mnie i Rúbenie (Dias), ale wszystkich chłopakach z środka defensywy: Eric (Garcia), Nathan (Aké) i Aymeric (Laporte). Jest to zasługa nas wszystkich.

– Dwadzieścia czystych kont we wszystkich rozgrywkach to coś, z czego powinniśmy być naprawdę dumni i mamy nadzieję, że uda nam się to utrzymać.

Stones opowiedział także o swojej dotychczasowej współpracy z Rúbenem Diasem i znaczącym wkładzie 23-latka w postawę Manchesteru City w ciągu jego pierwszych czterech miesięcy w klubie od czasu transferu z Benfiki pod koniec września ubiegłego roku.

– To absolutna przyjemność grać z Rúbenem. Myślę, że fakt, iż udało mu się wejść do tak dużego klubu i wywrzeć tak ogromny wpływ jest zasługą jego osobowości i atrybutów jako zawodnika, dzięki czemu szybo zaadaptował się do nowego otoczenia. Grał bardzo dobrze i to przede wszystkim jego zasługa.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj