Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Raheem Sterling wyznał, ze jest pod wielkim wrażeniem projektu klubu. Reprezentant Anglii cieszy się z perspektywy walki z ekipą Obywateli o najwyższe cele w Anglii i Europie.

– Manchester City przeszedł w ostatnich latach naprawdę długą drogę i widać, że klub robi wszystko, aby dominować zarówno w Anglii, jak i w Europie – powiedział skrzydłowy klubu z Etihad Stadium.

– Cieszę się z perspektywy gry w Lidze Mistrzów, bo to coś wspaniałego, zwłaszcza dla młodego zawodnika, kiedy chcesz sprawdzić się w starciu z najlepszymi zawodnikami i zespołami. Manchester City ma wspaniałych zawodników – to naprawdę dobra drużyna, a gracze tacy jak Agüero, Yaya czy Silva są jej wizerunkiem.

Sterling wyznał też, że stara się nie myśleć o kwocie jaką klub zapłacił za jego pozyskanie.

– Staram się nie myśleć o sumie transferowej. Oczywiście jest to dużo pieniędzy jak za 20-latka, ale nie chcę stawiać samego siebie pod presją, tylko wyjść na boisko i zrobić to co umiem najlepiej do tego klubu.

– Bardzo pochlebiał mi fakt, że City koniecznie chciało mnie pozyskać. To sprawiło, że czuje się świetnie. Jedyne co mogę teraz zrobić, to starać się odwdzięczyć City. Sposobem na to jest dawanie z siebie maksimum i zdobywanie trofeów dla tego klubu.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk