Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, David Silva wyznał, że ekipa Obywateli jest bardzo zdeterminowana, aby przebrnąć przez 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie ich rywalem będzie ekipa Dynama Kijów, ale w dalszym ciągu priorytetem zespołu jest zdobycie mistrzostwa Anglii.

Manchester City od wielu lat ma problem z pokonaniem tego etapu najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie, ale zdobycie tytułu mistrzowskiego jest głównym problemem zespołu.

– Myślę, że sprawą priorytetową jest zdobycie tytułu mistrzowskiego, ponieważ wkładamy najwięcej sił w rozgrywki ligowe i gramy w nich co tydzień – stwierdził były zawodnik Valencii.

– Przebrnięcie przez 1/8 finału Ligi Mistrzów byłoby dla nas wielkim krokiem do przodu. Mamy bardzo silny zespól, zdolny do tego, aby wygrać te rozgrywki, ale idealnie byłoby wygrać ligę i zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów.

Manchester City znajduje się aktualnie na bardzo trudnym etapie sezonu, a okres świąteczny będzie dla Obywateli niezwykle istotny w kontekście walki o tytuł mistrzowski. Reprezentant Hiszpanii wierzy, że jego drużyna odpowiednio wejdzie w ten okres, pokonując w poniedziałek bezpośredniego rywala w walce o mistrzostwo – Arsenal Londyn.

– Pokonanie Arsenalu byłoby bardzo istotne, ponieważ jest naszym bezpośrednim rywalem. To będzie trudne, ponieważ obecny sezon pokazał już, że każdy może wygrać z każdym.

– Cały czas gramy we wszystkich rozgrywkach i liczymy, że kiedy wszyscy kontuzjowani wrócą do zdrowia, pokażemy swoją siłę i zakończymy dobrze sezon.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments