Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

David Silva zdobył z Manchesterem City mistrzostwo Premier League i Puchar Anglii, ale jest zdeterminowany, aby triumfować wraz z ekipą Obywateli w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Reprezentant Hiszpanii stwierdził, że jego największą porażką będzie moment, w którym opuści Manchester City bez triumfu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

– Puchar Ligi Mistrzów jest rzeczą, którą bezwzględnie chcę i mam nadzieje, że uda mi się wygrać w mojej karierze. Trudno grać przeciwko takim zespołom jak Barcelona czy Bayern, ale z nowymi zawodnikami, na pewno będziemy mieli okazję, aby podjąć to wyzwanie i nawiązać rywalizacje.

Były zawodnik Valencii wypowiedział się także na temat rywalizacji City z rywalem zza miedzy – Manchesterem United.

– Jesteśmy już w czołówce od kilku sezonów, więc teraz United ma dużo więcej szacunku dla nas. Kiedy trafiłem do City, wyglądało to inaczej.

– United ma o wiele większe znaczenie w historii, ma o wiele więcej prestiżu, tradycji. My mamy teraz szansę wygrywać trofea, tworzyć historię i być jej częścią.

– Manchester City jest coraz bardziej prestiżowym klubem i sukcesywnie idzie do przodu. Brakuje nam tylko jednego kroku, jakim jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk