Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Bacary Sagna podobnie jak reszta zespołu Manchesteru City, od samego początku sezonu znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Reprezentant Francji wierzy, że w kolejnym meczu z Evertonem, ekipa Obywateli będzie kontynuować dobrą passę.

– Musimy zapomnieć o meczu z Chelsea, ponieważ to już przeszłość. Teraz musimy zagrać na podobnym, wysokim poziomie w najbliższym spotkaniu z Evertonem – stwierdził Sagna w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

– Zaczęliśmy sezon dokładnie tak jak chcieliśmy, z dobrą dynamiką. To bardzo ważne, aby wygrać pierwsze mecze w nowym sezonie, ale sposób w jaki to zrobiliśmy był imponujący. Musimy koncentrować się na każdym kolejnym meczu i nie poddawać się, grając wciąż w swoim stylu i z wielką pewnością siebie.

– Everton zawsze był trudnym przeciwnikiem, zwłaszcza na własnym stadionie. Mają bardzo dobrych, młodych zawodników i wielu reprezentantów kraju, jak Romelu Lukaku i Rossa Barkley’a, więc nie będzie to łatwy mecz dla nas. Chcemy jednak od samego początku narzucić nasze tempo i styl gry, aby wygrać.

Sagna wyznał także, że cieszy się z większej ilości czasu jaką spędza na boisku i stwierdził, że pomaga mu ona w budowaniu swojej formy.

– Miałem dobry okres przygotowawczy i teraz tak naprawdę czuję, że jestem w formie. W ciągu ostatnich sześciu tygodni grałem jeden mecz w tygodniu, podczas gdy w poprzednim sezonie grałem raz na dwa lub trzy tygodnie i trudno było mi zbudować odpowiednią formę.

– Zawsze daję z siebie maksimum i chcę grać jak najwięcej. Mam świadomość, że trener także czuje, kiedy piłkarz jest najbardziej efektywny i kiedy wnosi dużo do zespołu, dlatego ciężko pracuje. Wiem, jakie trener ma oczekiwania względem mojej osoby.

Źródło: www.mcfc.co.uk