Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Bacary Sagna wyznał w rozmowie z mediami, że nigdy nie myślał o opuszczeniu zespołu z Etihad Stadium. Reprezentant Francji w minionym sezonie pełnił zazwyczaj rolę zmiennika Pablo Zabalety, ale w obecnym wobec kontuzji Argentyńczyka regularnie pojawia się w wyjściowym składzie.

– Nigdy nie myślałem o tym, aby odejść z Manchesteru City, ponieważ przyszedłem tutaj w poszukiwaniu wyzwań i mam to wyzwanie teraz – powiedział 32-letni zawodnik.

– Tuż po moim odejściu z Londynu, wiele osób zastanawiało się, dlaczego opuściłem Arsenal. Prawda jest taka, że byłem tam przez siedem lat i potrzebowałem zmiany.

– Jestem typem osoby, która lubi wyzwania i nie boi się ich, a to był właściwy czas, aby ich poszukać.

– Przyjechałem tutaj, aby grać, a każdy wie, że Pablo jest światowej klasy zawodnikiem. Nie miałem wyjścia, musiałem ciężko pracować i wnieść coś do mojej gry.

– Staram się grać jak najlepiej, aby być możliwie najlepszy w defensywie, jak i ofensywie. Staram się iść do przodu, kiedy drużyna tego potrzebuje, ale przede wszystkim chcę być spójny z zespołem i nie dopuszczać do sytuacji strzeleckich.

Sagna stwierdził także, że cała ekipa City znacznie poprawiła swoją grę defensywną w porównaniu z poprzednim sezonem.

– Myślę, że popełnialiśmy wiele błędów w ubiegłym sezonie. Przegraliśmy wiele gier, bo nastawialiśmy się na zbyt ofensywną grę, zapominając o defensywie.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj