Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Micah Richards, który przebywa aktualnie na wypożyczeniu we włoskiej Fiorentinie wypowiedział się na temat przyszłości Yaya Toure.

Pomocnik Obywateli jest łączony z odejściem z Manchesteru, a szczególne zainteresowanie jego osobą wykazuje Inter Mediolan.

– Myślę, że nie nadszedł jeszcze czas, aby Yaya żegnał się z Manchesterem. Istnieje wiele opinii, że powinien odejść z City, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę jego statystyki, to widać, że wciąż daje bardzo dużo drużynie – powiedział 26-letni Anglik.

– Każdemu zawodnikowi zdarzają się słabsze chwile. W moim przekonaniu Yaya jest zawodnikiem, którego będzie niezwykle trudno zastąpić. Dla mnie wciąż jest jednym z najlepszych pomocników na świecie – dodał Richards.

Kontrakt Richardsa z Manchesterem City wygasa wraz z końcem sezonu, jednak nie wiadomo jeszcze w jakim klubie zagra w nowym sezonie. Zainteresowanie jego osobą wykazują Liverpool, Aston Villa i Sunderland.

– Nie grałem wystarczająco dużo w Fiorentinie. Czuję jednak, że zrobiłem wystarczająco dużo, aby grać w pierwszej jedenastce.

– Wypożyczenie to trudny czas dla piłkarza, ale cieszę się z każdego doświadczenia i na pewno stałem się lepszym zawodnikiem.

– W niedzielę rozegram swój ostatni mecz, a następnie zastanowię się z rodziną, co będzie dla nas najlepsze. Wybiorę zespół, który będzie gwarantował mi grę.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk