Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Medialna gorączka, związana z przenosinami Pepa Guardioli na Wyspy Brytyjskie, trwa w najlepsze. Wczorajsze słowa obecnego trenera Bayernu o tym, że w przyszłym sezonie chciałby doświadczyć na własnej skórze atmosfery, która panuje w Anglii, jedynie dolały oliwy do ognia. Największe dzienniki oraz stacje telewizyjne w kraju już skomentowały słowa Hiszpana, snując domysły, dotyczące celu jego transferu. Poniżej niektóre z komentarzy:

Independent

W artykule o dość mało oryginalnym tytule Guardiola ujawnia, że miał kilka ofert z Anglii Independent przypomina, że oprócz Manchesteru City, Pep łączony był również z Manchesterem United i Chelsea, jednak jednocześnie zaznacza, że objęcie przez niego innego klubu niż ten z Eastlands byłoby szokujące.

The Times

The Times nie ma natomiast wątpliwości. W Guardiola: Czas przenieść się do Anglii James Ducker wprost pisze, że trener Bayernu udaje się do Manchesteru City. Jako dowód na poparcie tych domysłów podaje słowa Pellegriniego z ostatnich konferencji, które brzmią tak, jakby spodziewał się, że jego czas na Etihad Stadium dobiega końca (m.in. to, że City z pewnością zatrudni kiedyś Guardiolę i będzie to korzystne dla klubu). Poza tym, rozwiewa wątpliwości dotyczące konkurencji ze strony Chelsea (mimo zainteresowania ze strony Abramowicza, Londyn może być kierunkiem mało atrakcyjnym dla hiszpańskiego szkoleniowca, głównie ze względu na możliwy brak kwalifikacji do UCL) oraz Man United (dziennikarz twierdzi, że klub z Old Trafford da jeszcze szansę LVG, a poza tym, już od dłuższego czasu byli pewni, że Guardiola przeniesie się do City). Autor artykułu przytacza również pogląd Guardioli (wspólny z tym Ferrana Soriano, obecnie dyrektora generalnego City, niegdyś współpracownika Pepa w Barcelonie), że Trzy lata w klubie są wystarczające dla trenera.

Daily Mirror

Brytyjski tabloid skupił swoją uwagę na Planie Pellegriniego, umieszczając na okładce dzisiejszego wydania Mirror Sport wielki nagłówek Zwolnijcie mnie po tym, jak wygram tytuł, które są parafrazą wypowiedzianych ostatnio przez Inżyniera słów: Jeśli miałbym możliwość przedłużyć kontrakt tutaj o kolejne pięć lat lub odejść z tytułem, wybrałbym to drugie. W domyśle jednak umieszczona jest także informacja o zamiarach Guardioli dotyczących Anglii, które mają być złą informacją dla Pellegriniego.

Daily Star

Kolejny tabloid z Wysp Brytyjskich zdecydował się na typowo angielską grę słów: Pep step to City czyli w luźnym tłumaczeniu Krok Pepa w stronę City. Star Sport również powołuje się na słowa Pelle?go, ale tym razem w formie groźby/obietnicy: Odejdę jako zwycięzca.

Sky Sports

Nie tylko drukowane media interesują się planami Hiszpana. Eksperci jednej z najpopularniejszych telewizyjnych stacji sportowych są przekonani, że latem Guardiola dołączy do The Citizens. Uli Kohler z niemieckiej filii Sky powiedział, że jest tego na 100% pewien. Natomiast hiszpańsko-brytyjski dziennikarz Guillem Balague dodał, że tym, co może przekonać szkoleniowca, jest największy piłkarski projekt w historii futbolu, jaki, jego zdaniem, realizuje się w klubie z Manchesteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj