Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były zawodnik Aston Villi, Stilijan Petrow uważa, że Fabian Delph może stać się bardzo ważną postacią w Manchesterze City. Zdaniem Bułgara, niespełna 26-letni piłkarz może pełnić na Etihad Stadium podobną funkcję jak swego czasu Frank Lampard w Chelsea czy Steven Gerrard w Liverpoolu.

Petrov miał okazję obserwować rozwój Delpha w zespole Aston Villi, kiedy ten przybył do klubu w 2009 roku z Leeds United.

– Widzę Delpha jako piłkarza, który w przyszłości będzie zdobywał dwucyfrową liczbę goli w sezonie i dobije do poziomu Franka Lamparda i Stevena Gerrarda. Myślę, że stać go na strzelanie ważnych goli i rozstrzyganie decydujących gier. Myślę, ze ma on do zaoferowania bardzo wiele – powiedział Petrow.

– Widziałem podczas treningu na co stać Fabiana. Ma bardzo szybkie nogi i olbrzymią energię, zwłaszcza gdy zespół jest już nieco zmęczony. Bez wątpienia potrafi znaleźć dodatkowy impuls i wykrzesać energię, aby zadać decydujący cios.

– Wielkie kluby szukają młodych zawodników, którzy mogą stać się lepszymi graczami i zostaną w drużynie na lata. Bez wątpienia taki jest właśnie Fabian. Jego występy w ostatnich kilku sezonach były coraz lepsze. Pokazał to zarówno na szczeblu klubowym oraz reprezentacyjnym, a także zrobił ogromny progres nie tylko jako piłkarz, ale i jako człowiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj