Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po wygranej na trudnym terenie z Evertonem, przed Manchesterem City kolejny mecz ligowy z Watford. Szkoleniowiec wicemistrzów Anglii, Manuel Pellelgrini poinformował na przedmeczowej konferencji prasowej, że jego zespół nie popełni błędów z poprzedniego sezonu i nie ma mowy o dyskusji na temat Ligi Mistrzów czy spotkaniach międzynarodowych.

– To trudny mecz, ponieważ Watford zagrał trzy mecze w Premier League i każdy z nich zremisował. Mają dobrego trenera i dobrych graczy i największym błędem jaki możemy w tej chwili popełnić jest myśl, że jeśli wygraliśmy ostatnie trzy mecze, to wygramy następny.

– Musimy wciąż grać w ten sam sposób, z takim samym nastawieniem i intensywnością. Jedynym sposobem na to, aby tak się stało jest myślenie tylko i wyłącznie o Watford, więc nie chcę odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące innych spotkań.

– Powiedziałem piłkarzom, że porozmawiamy o losowaniu Ligi Mistrzów po powrocie ze spotkań międzynarodowych.

– Musimy zrozumieć, że mecz przeciwko Watford jest tak samo ważny jak mecz z Chelsea, Arsenalem i Manchesterem United. Wszystkie z nich odbywają się w Premier League i jeśli zagramy z mniejszą intensywnością, możemy stracić punkty. Ważne jest więc, aby zagrać w taki sam sposób, jak we wcześniejszych spotkaniach i nie popełniać tych samych błędów, co w zeszłym roku. 

Źródło: www.mcfc.co.uk