Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini był dumny ze sposobu, w jaki jego zespół zapewnił sobie awans do czwartej rundy Pucharu Anglii.

Chilijski szkoleniowiec Obywateli dał odpocząć kilku swoim kluczowym zawodnikom, a jego drużyna mimo to nie miała problemów z pokonaniem Norwich City.

– To był bardzo dobry występ przeciwko silnej drużynie grającej na własnym stadionie. Myślę, że od początku graliśmy bardzo agresywnie i było widać, że przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo.

– Wielokrotnie mówiłem już, że jedna z największych zalet tego zespołu jest fakt, że gramy we wszystkich konkursach, wbrew temu, że wielu naszych ważnych zawodników zmaga się z urazami.

– Dzisiaj nadszedł dzień, kiedy Kelechi miał możliwość wykazania się i myślę, że pokazał, dlaczego jest częścią tego zespołu. Wszyscy moi zawodnicy są zaangażowani fizycznie i psychicznie i mają świadomość, że są nam potrzebni, jeśli chcemy kontynuować grę we wszystkich rozgrywkach.

Szkoleniowiec City zapowiedział także, że jego zawodnicy na pewno utrzymają poziom motywacji także w nadchodzących spotkaniach z Evertonem i Crystal Palace.

– Musimy być bardzo skoncentrowani i przestawić się z meczu w FA Cup na starcie w Premier League. Przed nami dwa mecze na własnym boisku i to dla nas bardzo ważne w kontekście zmniejszenia straty do Arsenalu.

– Przed nami jeszcze wiele gier do rozegrania w styczniu i ważne jest, aby mieć odpowiedni skład. W meczu z Norwich wybraliśmy skład, który zagrał bardzo dobrze, ale teraz musimy wybrać drużynę, która zagra bardzo dobrze z Evertonem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj