Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Trener Manchesteru City Manuel Pellegrini zjawił się w sali konferencyjnej wraz z Pablo Zabaletą, aby wypowiedzieć się przed dzisiejszym spotkaniem z Newcastle United.

– Przed nami trudny mecz z Newcastle. Grali bardzo dobrze przeciwko Chelsea i tutaj w Manchesterze przeciwko United. Wiemy, że będziemy mieć do czynienia z ośmioma czy dziewięcioma piłkarzami broniącymi, więc musimy być kreatywni w stwarzaniu sobie wolnych przestrzeni – powiedział Pellegrini.

– Od moich chłopaków wymagam zwycięstw. Nie chodzi tylko o spotkania rozgrywane na własnym stadionie. Musimy zwyciężać także na terenie rywala. Chcemy zdobywać trzy punkty wszędzie.

– W tym momencie nie zawracamy sobie głowy myśleniem o jak najwyższej pozycji w tabeli. Koncentrujemy się na korzystnych rezultatach w nadchodzących meczach. Układ tabeli ważny będzie w maju. Nasz zespół jest silny, możemy odnosić sukcesy zarówno na krajowym podwórku, jak i na europejskiej arenie.

O zbliżającym się starciu ze Srokami wypowiedział się także argentyński obrońca City, Pablo Zabaleta.

Jestem bardzo zaskoczony patrząc na pozycję Newcastle. Myślałem, że wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu, kiedy ich sytuacja również nie była najlepsza. Wtedy można było oczekiwać, że pozyskają nowych graczy – co miało miejsce – ale wyniki jak do tej pory nie są najlepsze, choć w ostatnim meczu z Chelsea widoczna była znaczna poprawa.

To nie jest mój klub, ale trochę mi przykro widząc ich w takim położeniu. Newcastle jest klubem, który ma fantastyczny stadion i wspaniałych kibiców. St James? Park jest miejscem, w którym kocham grać. Każdego sezonu nie mogę się doczekać tej chwili.

Źródło: www.mcfc.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj