Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City odniósł kolejne ligowe zwycięstwo i po trzech pierwszych spotkaniach nowego sezonu ma na swoim koncie komplet punktów. Szkoleniowiec wicemistrzów Anglii, Manuel Pellegrini podczas pomeczowej konferencji nie szczędził komplementów pod adresem swoich podopiecznych.

– Rozegraliśmy bardzo dobry mecz przeciwko bardzo silnej drużynie na trudnym terenie jakim jest Goodison Park. W obu połowach byliśmy konsekwentni i stabilni, a także mieliśmy więcej okazji do zdobycia gola, niż Everton. Zdobyliśmy dwa gole i zachowaliśmy czyste konto, więc myślę, że pracujemy bardzo dobrze jako zespół, zarówno w obronie jak i w ataku.

– W Premier League każdy mecz jest trudny. Analizowaliśmy to, co stało się w zeszłym sezonie i choć nie był on katastrofalny, ponieważ zajęliśmy drugie miejsce i byliśmy zespołem, który zdobył najwięcej bramek, to jednak nie byliśmy spójni przez cały sezon.

– Straciliśmy punkty z drużynami walczącymi o utrzymanie, więc myślę, że po trzech meczach widać, że wyciągnęliśmy wnioski. Pamiętajmy jednak, że to dopiero sierpień, a sezon zakończy się w maju, więc ważne jest, aby grać dalej w taki sam sposób, w jaki to teraz robimy. 

– Teraz czeka nas mecz z Watford, a później będziemy grać osiem spotkań w miesiącu, także ważne jest, aby mieć szeroki skład, na którym będziemy mogli polegać w każdej chwili.

Źródło: www.mcfc.co.uk