Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W starciu z Arsenalem Londyn, Manchester City zaprezentował się z dobrej strony, ale po raz kolejny nie zdołał wygrać w meczu wyjazdowym.

Szkoleniowiec Obywateli, Manuel Pellegrini mimo porażki był jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy do samego końca meczu walczyli o korzystny rezultat.

– Myślę o przyszłości, a nie przeszłości. Mamy jeszcze 63 punkty do zdobycia. Myślę, że sposób, w jaki graliśmy w drugiej połowie będzie ważny dla naszej drużyny w walce o tytuł – stwierdził po meczu chilijski szkoleniowiec.

– W drugiej połowie stworzyliśmy więcej zagrożeń pod bramką Arsenalu, mieliśmy wiele okazji, większe posiadanie, ale w meczu najważniejsze jest, aby nie popełniać błędów.

– Graliśmy lepiej niż Arsenal, ale drugi gol i nasz błąd były dziś decydujące. Jestem dumny z postawy zespołu, ponieważ ciągle wierzył w korzystny wynik, walczył i nie podawał się.

Szkoleniowiec City był także szczęśliwy z powodu powrotu do gry Argentyńczyka Sergio Agüero.

– Myślę, że to ważne dla Sergio, że wrócił do zespołu. Może potrzebuje jeszcze kilku spotkań, aby powrócić do swojej optymalnej formy, ale dzisiejszy powrót na pewno był ważny dla całej drużyny.