Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini podczas konferencji prasowej przed meczem z Evertonem stwierdził, że na dzień dzisiejszy nie skupia swoich myśli wokół walki o mistrzostwo Anglii. Chilijczyk doskonale zdaje sobie sprawę, że przed jego zespołem jeszcze daleka droga i skupia się na nadchodzących spotkaniach.

– Nikt z nas nie myśli o tym, co stanie się w maju. Za nami dopiero dwa mecze, w których zagraliśmy bardzo dobrze, ale najważniejsze abyśmy robili to nadal – wyznał chilijski trener.

– W piłce nożnej wszystko zmienia się bardzo szybko, dlatego teraz nie myślimy o niczym innym niż o meczu z Evertonem – dodał trener City.

Jeżeli Manchester City pokona Everton, ustanowi rekord zwycięstw z rzędu. Trener Pellegrini uważa jednak, że tego typu statystyki nie są dla niego istotne.

– Rekord nie ma dla mnie znaczenia. Dla mnie liczy się, aby zdobyć kolejne trzy punkty i kontynuować drogę jaką rozpoczęliśmy w dwóch pierwszych meczach sezonu, ponieważ musimy być konsekwentni przez cały sezon. Jeżeli wygrana oznaczać będzie rekord, będziemy się cieszyć, ale to nie jest najważniejsze.

– Zwycięstwo będzie wielkim wyzwaniem, bo Everton zawsze jest trudnym rywalem który gra dobry futbol. W dwóch meczach w tym sezonie zdobyli pięć bramek. Mają Lukaku, który znajduje się w dobrej formie i musimy grać z dużą intensywnością, jeśli chcemy wygrać.

Pellegrini wypowiedział się także na temat transferu Otamedniego i rywalizacji w linii obrony.

– Od dawna szukaliśmy środkowego obrońcy i analizowaliśmy różne opcje. Stwierdziliśmy, że Otamendi będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – stwierdził Pellegrini.

– Mamy teraz bardzo silny środek pola z Mangalą, Kompany’m i Jasonem Denayerem. W tym sezonie czela nas wiele ważnych spotkań, dlatego cieszymy się że mamy wiele alternatyw. To bardzo ważne, aby mieć konkurencyjną kadrę.

Szkoleniowiec City podczas konferencji poruszył także temat letnich transferów.

– Okno transferowe zamyka się we wrześniu, więc nie wiadomo co się jeszcze wydarzy. Wszystkie zespoły mają takie same dylematy – zakończyć wzmocnienia, czy pozyskać jeszcze jakiegoś piłkarza. Nie mam zamiaru mówić o plotkach. Jeżeli coś się wyjaśni, przedstawię swoje zdanie.

Źródło: www.mcfc.co.uk