Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City mimo wielu obaw zanotował fantastyczny start sezonu i po dwóch kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Obywatele odnieśli w nich komplet zwycięstw, pokonując West Bromwich i  Chelsea, nie tracąc ani jednego gola.

Szkoleniowiec klubu z Etihad Stadium, Manuel Pellegrini stwierdził, że dobre wyniki spowodowane są bardzo dobrze przepracowanym okresem przygotowawczym.

Warto nadmienić, że swego czasu City było mocno krytykowane za swoją postawę w sparingach – zwłaszcza w przegranym 2:4 meczu z VfB Stuttgart.

– Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mieliśmy zły okres przygotowawczy. Mieliśmy bardzo dobry okres przygotowawczy – stwierdził chilijski trener.

– Pracowaliśmy w sposób zaprogramowany dla całej drużyny przed sezonem i nie skupialiśmy się na tym, aby wygrać, ale na tym, aby uzyskać 100 procent na początku sezonu Premier League.

– Przeprowadzaliśmy zmiany w meczu, nie myśląc o tym, co dzieje się na boisku, ale o tym, aby każdy zawodnik otrzymał odpowiednią ilość minut.

– Dokonywaliśmy zmian, aby również spróbować różnych sposobów gry i dlatego nasze przygotowania były bardzo dobre, co było widoczne w dwóch pierwszych grach.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj